גן יפני

גן יפני

גנים יפאניים הם גנים שמשלבים עקרונות של סדר וארגון שיוצרים יופי רגוע וזורם על ידי שילוב של צמחייה עם אלמנטים שונים כדי לעצב מרחב שבו אפשר לבלות את שעות הפנאי, לארח, להתרגע, להתרענן, להתפעל מהיופי של הצמחייה המעוצבת לפי השיטות היפאניות בונסאי ונוואקי וליהנות מהזרימה שנוצרת מהצבת האלמנטים הדקורטיביים לפי העקרונות היפאניים.

מה חשוב לדעת על גן יפאני?

גן יפאני הוא אחד הנציגים המובהקים ביותר של התרבות והאסתטיקה היפאנית, שמבוססות על עקרונות הזן-בודהיזם שהיפאנים מיישמים בתחומים שונים, בהם גננות. בגן כזה מתחברים לטבע ונותנים לו לדבר אבל לא מוותרים על ההכוונה והעיצוב שממצים את הפוטנציאל האסתטי שלו. התוצאה שאנחנו רואים בגנים כאלה היא עצי הבונסאי הקטנים והמקסימים שמבטאים את מלוא היופי של סוג העץ, ועצי גן מעוצבים בשיטת נוואקי כדי להכווין את צמיחת העץ על ידי גיזום שורשים וענפים מתחילתו. 

למי מתאים גן יפאני?

גן כזה מתאים לכל מי שמחפש סגנון גינון ייחודי ואסתטי שגם מתאים לתפיסת העולם האקולוגית והאסתטית שלו. הגן היפאני מתאים למי שיש לו חצר בכל גודל משום שהעיקרון הוא להתאים את העיצוב לחלל ולמרחב ולמצות ממנו את המיטב בשילוב עם הטבע.

מה עוד עושה את הגן ליפאני?

אחד ממאפייני הגן היפאני הוא הצבת אלמנטים דקורטיביים שונים שמבטאים דיוק ומינימליזם. בדיוק כמו הבונסאי הזעיר, אין צורך להכביר בצמחייה או בהצבת ריהוט גן משום שזה גם נוגד את המטרה האקולוגית של גן כזה, שאמור להתמזג עם הסביבה ולהיטמע בזרימה שלה במקום להשתלט עליה ולכפות עליה את הזרימה האנושית והמתועשת. כל האלמנטים מוצבים בהתאם לצורך ולתרומה שלהם לאסתטיקה ולרוגע ששוררים בגן ולא מעיקים או מכבידים על העין. יחד עם שימוש בחומרים אורגניים וטבעיים בלבד התוצאה היא יצירת מקום שלציפורים ובעלי חיים נעים לבוא ולהפוך לבית.

גן יפאני הוא גן טבעי ובריא שתורם לסביבה

גן יפאני הוא גן שנטוע בטבע בריא, תורם לו ונתרם ממנו ולכן כל החומרים אינם מזיקים אלא יוצרים שיתוף פעולה שרק מחזק את הצמחייה ואת האדמה לאורך השנים ללא התרבות מזיקים או מחלות שתוקפות את הצמחייה. אנחנו מעצבים גן יפאני על פי הנתונים הטבעיים שלו והאווירה שיש בו כדי להתאים את עצמנו אליו ולטבע. משום כך אנחנו גם עובדים עם חומרים טבעיים ומדשנים את האדמה ב-30% הומוס ומשקים במי הומוס שאנחנו מכינים לבד. כל זה נוסף לדשנים אקולוגיים ולחומרים ביולוגיים שאנחנו משתמשים בהם כמו פיטריית מיקוריזה ותולעים אדומות שמפיקות לנו מוצרים שונים.

אולי יעניין אותך גם:

גן יפני

גן יפני הוא גן מנימליסטי שכל פרט בו מדויק ונבחר בקפידה  האנרגיה של הגן והשלוה

קרא עוד »